Kökleri bir taraftan Kafkaslara, diğer taraftan Mısır’a uzanan bir ailenin tek çocuğu olarak 1966 yılında Gaziantep’de doğdum. Babamın memleketi Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde gelenek ve göreneklerine bağlı bir ortamda büyüdüm. Çevresine kol kanat geren bir babanın oğlu olmak, etrafımdaki insanları kardeş gibi görmemi sağladı.

Beş yaşımdayken İstanbul’a taşındık. Çapa İlkokulu’nda 3.sınıf öğrencisi iken, eski bir güreşçi olan babam beni elimden tuttu ve judo kursuna yazdırdı. Bu, benim bambaşka bir dünyaya attığım ilk adım oldu. O dönemde Japonya, Almanya ve İngiltere’den ülkemize gelen uluslararası alanda ün yapmış üstatlarla judo, aikido ve jujutsu eğitimlerine başladım. Onlardan birebir aldığım derslerde bana aktardıkları öğretiler, bugünkü bilgilerimin temelini oluşturdu. Bunlar; Zen Felsefesi ve Kültürü, Uzakdoğu Tıbbı, manyetizm, doğanın ve bedenin ritmi gibi konular içeriyordu. İlk başlarda, sadece bedensel ve fiziksel özelliklerimi geliştirdiğimi düşünürken, aslında duygusal ve ruhsal esneklik eğitiminin içerisinde buldum kendimi. Uzun yıllar judo milli takımında yer aldım. Bu sayede ülkemi temsil etme ve farklı kültürleri tanıma fırsatlarım oldu. Zamanla bedensel güç ve yeteneği, duygu ve ruha aktarma yolunda çalışmalar yaptım. Özellikle zihin, beden ve duygularının kontrolünü ele alarak, dikkatini yaşadığın an içine vermeyi öğreten Uzakdoğu sporları sayesinde hayata bakış açım şekillenmeye başladı.

Şehremini Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’ne girdim. Yaklaşık 19 yaşıma kadar devam eden rekabet duygusu, yavaş yavaş yerini başkalarını eğitmeye ve bilgilerimi aktarmaya bıraktı. Henüz öğrenci iken Deniz Harp Okulu’nda judo dersleri vermeye başladım. Aynı dönemde nefes ile öğrenme tekniklerini birleştirerek, dil eğitim merkezlerinde gevşeme, odaklanma ve sofroloji sistemleriyle öğrenme konularında çalıştım. 1988 yılında metafizik konularda seminer ve eğitimler verdim. 1989 yılında Türkiye’nin ilk sağlık ve detoks otelinde sağlık müdürü olarak işe başladım. Beden terapileriyle ilgili fizyoterapistlere, farklı spor alanlarındaki eğitmenlere manyetizm ve manuel terapi eğitimleri verirken, birçok farklı branştan kişi ve gruplara da nefes ve hipnoterapi çalışmaları yaptım.

1991 yılında Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde yüksek lisansımı tamamladım. “Spor Fizyolojisi ve Psikolojisi” üzerine yaptığım tezim, Uzakdoğu Felsefesi’nde kullanılan teknikleri daha da iyi kavramama yardımcı oldu. Bu dönemde Hava Harp Okulu’nda savaş, beden eğitimi ve judo dersleri verdim. Refleksoloji, shiatsu, hipnoterapi, kinesiyoloji, nefes eğitmenliği, takyon, ses – meridyen ve renk terapileri gibi birçok alanda kendimi her geçen gün biraz daha geliştirme fırsatı buldum.

Uzun yıllar verdiğim kişisel danışmanlık hizmetinin ardından, bireysel dönüşüm yolculuğunda destek almak isteyenlere ulaşabilmek amacıyla, Kadıköy’de ilk merkezimi açtım. Aynı  dönemde, çeşitli konularda seminer ve konferanslar vermeye de devam ettim.

ÜNAL GÜNER ATÖLYESİ

Bir halden bir hale dönüşüm, kıymetli olana yolculuk…

Bedensel, zihinsel ve ruhsal beslenmeyle ilgili danışmanlık hizmeti verdiğimiz Ünal Güner Atölyesi’nde; dönüşüm yolculuğunda destek almak isteyenlerle bireysel ve grup çalışmaları yapıyoruz.

Ünal Güner Büyükada Kamp

Atölye Çalışmaları

Online olarak her hafta çeşitli konularda atölye çalışmaları düzenliyoruz. Ayrıca, yurtiçi ve yurtdışı farklı şehirden gelen talepler doğrultusunda atölye çalışmalarımızı o bölgelere de taşıyoruz.

Aura Testi

İsteyenlere aura fotoğrafından çakra ve manyetik enerjilerinin durumunu tespit ederek; duygusal ve zihinsel durumuyla ilgili bilgiler veriyor, böylece yaşam kalitelerini artırmaya yardımcı oluyoruz.

aura-testi

Kamplar

Her yıl belli aralıklarla “Arınma” (Detoks), “Dinleme ve Dinlenme”, “Kendine Yolculuk” gibi  farklı konularda kamplar organize ediyoruz. Böylece, Ünal Güner Atölyesi Ailesi her geçen gün biraz daha büyüyor.

Çıktığımız bu yolda amacımız; beden, zihin ve duygunun bir bütün olduğunu fark ederek, fark ettirmektir. Bilginin ve şifanın akışında sadece bir aracıyız. Şifanın gücü, şifalanmak isteyenin niyeti kadardır.

Himalaya Tuz Odası ve Tuz Yatağı

Merkezimizde bulunan Himalaya tuz odası ve tuz yatağında çeşitli uygulamaların yanında, ses frekanslarıyla bedensel dengeleme yaparak, daha sağlıklı olabilme gayretindeki danışanlarımıza hizmet veriyoruz.

Tuz-odası-570x370